Baza wiedzy

Zabezpieczenie okien przed dziećmi

Zabezpieczenie okien przed dziećmi to kluczowa sprawa, gdy pociecha zaczyna stawiać pierwsze kroki. Dziecko staje się coraz bardziej aktywne i ciekawskie.

Dlatego w domach, w których mieszkają małe dzieci, okna powinny mieć odpowiednie zabezpieczenia przed niekontrolowanym otwarciem. Takie okna są wyposażone w okucia Tilf first, które skutecznie chronią dzieci przed wypadnięciem. Polega to na odwróceniu funkcji otwierana.

Dodatkowym atutem tych zabezpieczeń jest to, że utrudniają one także drogę do naszego domu potencjalnym włamywaczom.
Kolejnym niedrogim i sprawdzonym sposobem jest montaż w klamce specjalnego przycisku. Skrzydło otwiera się tylko po jego naciśnięciu. Zabezpieczenie to jest w zupełności wystarczające dla małego dziecka. Jednak już rezolutny kilkulatek może sobie z nim poradzić.
Dla większych dzieci lepszy będzie specjalny kluczyk, którego przekręcenie całkowicie uniemożliwia otwarcie okna. Kluczyk należy oczywiście wyjmować i chować w miejscu niedostępnym dla dzieci, ale jednocześnie charakterystycznym dla nas samych. Warto wiedzieć, że klamki okienne na klucz to także jedno z podstawowych zabezpieczeń antywłamaniowych. Złodziej nie otworzy zablokowanego okna nawet wówczas, gdy stłucze szybę i uzyska dostęp do klamki.

 • Siedziba główna:

  37-464 Brandwica

  ul. Orzeszkowej 28

 • Tel:

  +48 15 842 76 56

  +48 15 842 02 52

 • E-mail

  info@grupasolo.pl

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Zadzwoń lub skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania najszybciej jak to możliwe.

Copyright © 2022 Grupa SOLO
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania treści strony bez zgody właściciela.

Realizacja

Interactive Vision Logo