Baza wiedzy

Ogrodź My Się — idealne ogrodzenie domowe

Przed własnym domem czujesz się jak w świetle reflektorów? Przyjemność korzystania z uroków zielonego ogródka odbierają spojrzenia wścibskich sąsiadów i przechodniów? Da się na to coś poradzić – i wcale nie chodzi o przeprowadzkę w Bieszczady! Możesz osłonić swoją posesję za pomocą ogrodzenia. To doskonałe rozwiązanie na każdym etapie budowy domu lub jego modernizacji. Szeroka gama kolorów i wykończeń pozwala dopasować je do Twojego stylu życia i otoczenia – od szykownej elegancji po awangardowe trendy. Miej pewność, że stawiasz na wytrzymałość i solidność wykonania.

Przepisy dotyczące budowy ogrodzenia

Istnieje kilka zasad i przepisów budowlanych, które można uwzględnić w kontekście ogrodzenia posesji w Polsce w 2023 roku. Zazwyczaj maksymalna wysokość ogrodzenia frontowego (od strony drogi publicznej) wynosi 2,2 metra. Dla ogrodzeń bocznych i tylnych maksymalna wysokość może wynosić 2 metry. Przepisy nie narzucają konkretnych materiałów, z których należy wykonać ogrodzenie. Przed rozpoczęciem budowy może być wymagana zgoda sąsiadów. Jeśli ogrodzenie jest wspólne z sąsiadem, ważne jest, aby uzgodnić szczegóły dotyczące projektu, takie jak wysokość, materiał i koszty. Zawsze warto sprawdzić lokalne przepisy budowlane oraz skonsultować się z władzami lokalnymi lub architektem, aby upewnić się, że ogrodzenie jest zgodne z obowiązującymi zasadami w danym miejscu.

Ogrodzenie domu jednorodzinnego — jak je wybrać?

Ogrodzenie posesji to duża i ważna inwestycja na lata i powinna być dobrze przemyślana. Pierwszym etapem przy podejmowaniu decyzji o grodzeniu posesji powinna być wizyta w punktach, które zajmują się sprzedażą ogrodzeń. W takim punkcie znajdą Państwo specjalistów, którzy pomogą w doborze ogrodzenia i wstępnie przedstawią ofertę. Bardzo ważnym elementem przy zakupie ogrodzenia jest też wizja lokalna przedstawiciela punktu sprzedaży na budowie. Jej celem jest wykonanie pomiaru i zaproponowanie jak najlepszego rozwiązania dla domu jednorodzinnego i jego mieszkańców. Specjalista wykona pomiary i w biurze zaprojektuje nowoczesne ogrodzenie i jego elementy, takie jak bramy, płot, siatki czy przęsła. Będzie służył poradą podczas wykonywania ogrodzenia oraz przygotuje wszystkie dokumenty, które pozwolą wykonawcy na montaż (projekt, wytyczne do montażu itp.).
Ogrodzenie domu jednorodzinnego jest ostatnim etapem inwestycji i należy do grupy większych wydatków (tak jak np. okna czy dach). Żeby jednak ten wydatek w największym stopniu się opłacił, konstrukcja musi być trwała i nie wymagać wiele wysiłku w późniejszym utrzymaniu. Trzeba zatem zwrócić uwagę na trwałość i estetykę ogrodzenia domu. Obie te ważne cechy w sporym stopniu zapewnia cynkowanie ogniowe i malowanie proszkowe ogrodzenia. Kolejnym ważnym elementem jest rodzaj ogrodzenia. Do wyboru mamy ogrodzenia metalowe, drewniane, siatkowe oraz betonowe. Ogrodzenie metalowe to klasyczna propozycja, która sprawdzi się przy większości domów jednorodzinnych. Natomiast drewniane wprowadza cieplejszy akcent do otoczenia i dodaje uroku posesji. Siatki plastikowe oszczędnie zagospodarują przestrzeń niedużego ogrodu, a betonowa ściana doskonale chroni mieszkańców przed intruzami.
Gdzie nie kupować ogrodzenia domu czy ogrodu? Odradzam zakup ogrodzenia u — jak to ja nazywam - "podwórkowych producentów", którzy kuszą klientów niższą ceną, a jakość stawiają na drugim miejscu. O wiele bardziej warto skierować swoje kroki do punktów, które współpracują ze specjalistami z branży oraz sprawdzonymi producentami ogrodzeń np. GRUPA SOLO NET. Dlatego – niezależnie od wyboru typu, stylu i wzornictwa – warto postawić na ogrodzenie Firmy WIŚNIOWSKI, które od wielu lat jest liderem na rynku. Oferowane rozwiązania zapewniają bezpieczeństwo domu, a jednocześnie wprowadzają estetyczny element do architektury całego otoczenia domu, ogrodu i całej działki.

Jacek Kutyło

 • Siedziba główna:

  37-464 Brandwica

  ul. Orzeszkowej 28

 • Tel:

  +48 15 842 76 56

  +48 15 842 02 52

 • E-mail

  info@grupasolo.pl

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Zadzwoń lub skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania najszybciej jak to możliwe.

Copyright © 2022 Grupa SOLO
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania treści strony bez zgody właściciela.

Realizacja

Interactive Vision Logo