Baza wiedzy

Jak dbać o okna

Większość osób pamięta o regularnym myciu okien . Zdecydowanie mniej poświęca jednak czas na konserwację okien.
Brak systematycznego, co najmniej raz w roku czyszczenia, regulowania i smarowania zawiasów, ruchomych elementów okuć i uszczelek może przyczynić się do szybszego rozregulowania okien. W efekcie skrzydło okienne zaczyna obwisać, traci szczelność bądź wymaga użycia siły przy zamykaniu.

Oto instrukcja dla Ciebie:
 1. Czyścimy profile – W tym celu użyj odkurzacza z miękką szczotką, a po tym umyj używając łagodnych środków do czyszczenia.
 2. Przeglądamy i regulujemy mechanizmy – Regulacja potrzebna gdy w przypadku zamykania okna musimy użyć siły i dopchnąć skrzydło. Najlepiej skorzystać z instrukcji producenta, w której szczegółowo podane są informacje o optymalnym sposobie regulacji.
 3. Smarujemy okucia - W tym celu najlepiej zastosować środki bez rozpuszczalników takie jak olej do konserwacji okuć, smar silikonowy bądź wazelinę techniczną. Informację o konkretnych miejscach, które należy poddać konserwacji poprzez smarowanie, znaleźć można w instrukcji producenta. Czynność tę najlepiej przeprowadzać co najmniej raz w roku – optymalnie w okresie umiarkowanych temperatur, a więc wiosną lub jesienią.
 4. . Pielęgnacja uszczelek – Uszczelki odpowiadają za szczelność okien, więc dwa razy do roku trzeba je smarować np. preparatem do uszczelek motoryzacyjnych i okiennych, smarem silikonowym bądź wazeliną techniczną. Najlepiej aplikować go miękką szmatką i zostawić okno otwarte na ok. 15-20 minut do momentu wyschnięcia uszczelek. UWAGA! Uszczelki do okien Lufthaus nie wymagają smarowania, gdyż są stworzone z materiału polipropylenu odpornego na działanie wody i temperatury.
 • Siedziba główna:

  37-464 Brandwica

  ul. Orzeszkowej 28

 • Tel:

  +48 15 842 76 56

  +48 15 842 02 52

 • E-mail

  info@grupasolo.pl

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Zadzwoń lub skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania najszybciej jak to możliwe.

Copyright © 2022 Grupa SOLO
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania treści strony bez zgody właściciela.

Realizacja

Interactive Vision Logo