Baza wiedzy

Gdzie kupić okna? Dobre okna do domu w ofercie Grupy SOLO

Dlaczego mam kupić okna w SOLO i za co mam zapłacić? Nie zawsze można „wojować ceną”, a w dzisiejszych czasach niska cena w oczach klienta również może wydać się podejrzana. Większość osób może wydać więcej pod warunkiem, że dana rzecz naprawdę będzie tego warta. Kluczem są korzyści, które można wyciągnąć z zakupu i to często jest czynnikiem, który decyduje, gdzie kupić okna do domu. Każdy produkt ma jakąś cechę, czyli zupełnie obiektywną własność. Z cechy mogą wynikać zalety, a te już same w sobie mogą być uznane za jakiś pozytyw. Jednak nie są jeszcze nakierowane stricte na subiektywne potrzeby klienta (np. klamka z zabezpieczeniem przed dziećmi jest jakimś plusem, ale niekoniecznie ja będę tego potrzebować). Dopiero korzyść jest czymś, co stanowi bezpośrednią odpowiedź na nasze potrzeby. Jest środkiem, który ma nas doprowadzić do osiągnięcia celu – zadowolenia. Jak przełożyć to na okna? Nad czym warto się zastanowić? Jakie cechy stolarki kryją poszczególne korzyści dla klienta końcowego?

Komfort i sprawdzone rozwiązania – czyli dlaczego okna HST / SMART SLIDE, a nie PSK?

Gdzie kupić okna do domu, jeśli chcemy być coraz bliżej przyrody? Grupa SOLO na odpowiednie rozwiązanie. Dom ma być nie tylko funkcjonalny, ale też ładny. W obecnych czasach projektów jest ogrom, ale większość z nich cechują duże przeszklenia i coraz większe okna tarasowe. Dlaczego więc warto zapłacić za nie więcej? Systemy HST umożliwiają stworzenie naprawdę dużych konstrukcji, co przekłada się na więcej światła w domu oraz nierzadko piękny widok na ogród czy okolicę. Dodatkowo bardzo dużym ułatwieniem w przypadku tych systemów jest praktycznie brak progów domu. Ta cecha mocno odróżnia system HST od PSK. Ma to przede wszystkim praktyczne zastosowanie, np. podczas sytuacji, gdy w lecie podczas grilla idziemy z tacą drinków. Rozwiązanie to jest również korzystne dla rodzin z dziećmi, które – jak wiadomo – bywają jak „żywe srebro” i niewiele potrzeba, by doszło do wypadku i obdartego kolana z udziałem progu. 

Bezpieczeństwo – piętro w bloku a dzieci

Wiele osób mieszka w bloku i również w przypadku tego budownictwa można zauważyć, że szerzy się moda na duże przeszklenia. Jak zabezpieczyć naszych najbliższych i często tych najmłodszych? Rozwiązaniem może być okucie zw. TILT FIRST. Zabezpiecza ono przed „niepowołanym” otwarciem. Jego działanie polega na otwarciu w formie uchyłu przy przekręceniu klamki o 90 stopni. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie klamka z kluczem, która blokuje możliwość pełnego otwarcia okna. 

Dlaczego bezpieczna szyba?

Dla wielu z nas szczęśliwy dom to dom z dziećmi i zwierzętami. Wyobraźmy sobie sytuację, w której nasze pociechy bawią się z czworonogiem, rzucając mu piłkę czy inną zabawkę. Taka sytuacja może szybko wymknąć się spod kontroli, a ciężki przedmiot w starciu z szybą ma zdecydowaną przewagę. A gdzie trafią nietrafione gole podczas gry w piłkę przed domem? Z takimi sytuacjami możemy mieć do czynienia zarówno w bloku, jak i w domu. Rozwiązaniem i zabezpieczeniem zdrowia jest zastosowanie szyb bezpiecznych w stolarce okiennej. Taka szyba ma decydowanie wyższą odporność na stłuczenie poprzez technologię polegającą na połączeniu ze sobą dwóch szyb specjalistyczną folią. W przypadku próby rozbicia kawałki szkła przytrzymywane są przez folię. Dzięki temu szyba nie rozleci się na kawałki, a to minimalizuje ryzyko pokaleczenia. Takie rozwiązanie pomoże również podnieść bezpieczeństwo przed włamywaczami, którzy mogliby pokusić się o jej rozbicie i wtargnięcie do domu pod nieobecność domowników.

Estetyka dla wymagających – produkty z plastiku czy aluminium?

Budowa domu to często spełnienie marzenia. Mnogość oferowanych projektów powoduje, że każdy może znaleźć coś dla siebie — nawet ci, którzy mają dokładnie określoną wizję swojego miejsca na ziemi. Obecnie producenci profili PCV oferują bardzo szeroką gamę oklein (wzorów i kolorów), z których można wyprodukować gotową stolarkę. Ale co w przypadku, gdy jednak nie ma tam tego, co nas interesuje, bądź oczekujemy jednak innego, bardziej nowoczesnego designu? Rozwiązaniem może być stolarka aluminiowa bądź czołowy produkt SOLO – okna z nakładką aluminiową LOGICAL. Aluminium – poza samym nowoczesnym wyglądem – daje nam możliwość stworzenia stolarki w dowolnym kolorze (w kolorystyce RAL). Dodatkowo stolarka w pełni aluminiowa to wręcz nieograniczone możliwości na olbrzymie fasady w budynkach. A to jeszcze więcej naturalnego światła w Twoim wymarzonym domu!

Oszczędność i bezpieczeństwo – ekologia w Twoim pasywnym domu

Coraz większą popularność zdobywa obecnie ekologiczny trend na domy pasywne. Dom pasywny to taki, w którym dzięki nowoczesnym technologiom jest mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną, jednocześnie stawiając na jej jak największym odzysk z natury (np. światła dziennego, fotowoltaika). W przypadku takiego budownictwa szczelność instalowanej stolarki jest bardzo ważna. Na takie potrzeby Grupa SOLO ma gotowe rozwiązanie: okna w systemie LUFTHAUS dedykowane do budownictwa pasywnego. Jest to system o możliwie najniższym współczynniku infiltracji (niemal zero!). Zastosowanie takiego rozwiązania zabezpiecza również portfel. Przy rekuperacji mechanicznej utrata ciepła jest praktycznie zredukowana do absolutnego minimum. Według badań przepuszczalność wyniosła 0,08m3/m2, co oznacza, że okno jest około 10 razy szczelniejsze od tradycyjnie uszczelnionego okna energooszczędnego. Dodatkową korzyścią są zarówno estetyka, jak i bezpieczeństwo. System LUFTHAUS cechuje zastosowanie krytych okuć (które również wpływają na szczelność) oraz możliwość podpięcia do systemu alarmowego dzięki zastosowaniu kontraktonów w standardzie. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawiając się, gdzie kupić okna do domu, decyduje się na to rozwiązanie.
Wyżej opisane przypadki to tylko kilka z wielu aspektów, które należy wziąć pod uwagę. Zakup stolarki do wymarzonego domu to inwestycja na lata. Warto więc podejść do niej odpowiedzialnie i odpowiednio. Zastanowić się nad tym, czego faktycznie potrzebujemy. Wiadomo, że nie każdy ma wiedzę o takich rozwiązaniach i możliwościach. Dla wielu klientów okno to tylko okno! Z pomocą przyjdą więc wykwalifikowani fachowcy, którzy z chęcią pomogą w wyborze odpowiednich okien. Zapraszamy do naszych salonów – tam na pewno uda się przekuć marzenia i oczekiwania w rzeczywistość.

Małgorzata Szubiga

 • Siedziba główna:

  37-464 Brandwica

  ul. Orzeszkowej 28

 • Tel:

  +48 15 842 76 56

  +48 15 842 02 52

 • E-mail

  info@grupasolo.pl

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Zadzwoń lub skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania najszybciej jak to możliwe.

Copyright © 2022 Grupa SOLO
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania treści strony bez zgody właściciela.

Realizacja

Interactive Vision Logo