Baza wiedzy

Czy okna PCV powodują powstawanie wilgoci, pleśni i grzybów !?

Odpowiedź brzmi – NIE!
Jaki są powody do powstania pleśni i grzybów?
Na pewno wysoka wilgotność pomieszczenia w połączeniu z brakiem odpowiedniej wentylacji. Wilgoć zawarta w powietrzu osadzać się może w miejscu styku okna ze ścianą. Stałe zawilgocenie ścian, może prowadzić do powstawania grzybów i pleśni.

Nie chcąc doprowadzić do wystąpienia takiej sytuacji w domu, niezależnie czy okna w budynku wykonane są z PVC, drewna czy aluminium, konieczne jest regularne wietrzenie – najlepiej dwa razy dziennie. Warto także sprawdzić efektywność systemu wentylacji w budynku.
Dodatkowym atutem tych zabezpieczeń jest to, że utrudniają one także drogę do naszego domu potencjalnym włamywaczom.
Grupa SOLO oferuje w swoim standardzie okien PCV okucia Winkhaus activPilot, które pozwalają na komfortowe wietrzenie pomieszczeń, a jednocześnie dobrą szczelność. W wyposażeniu dodatkowym oferujemy okucia Winkhaus activPilot Comfort, który w porównaniu do tradycyjnych systemów okuć uchylno-rozwieranych posiada oprócz funkcji rozwieranej i uchylnej dodatkową funkcję równoległego odstawienia skrzydła od ramy. W tej pozycji pomiędzy skrzydłem a ramą tworzy się ok. 6-milimetrowa szczelina, która umożliwia naturalne przewietrzanie zapewniając zdrowy klimat w pomieszczeniach, co więcej, w tej pozycji okucie gwarantuje odporność na włamanie taką jak przy oknie zaryglowanym.

 • Siedziba główna:

  37-464 Brandwica

  ul. Orzeszkowej 28

 • Tel:

  +48 15 842 76 56

  +48 15 842 02 52

 • E-mail

  info@grupasolo.pl

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Zadzwoń lub skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania najszybciej jak to możliwe.

Copyright © 2022 Grupa SOLO
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania treści strony bez zgody właściciela.

Realizacja

Interactive Vision Logo